Vážení pěstitelé,

Český kmín, z.s. Vás ve spolupráci s firmou Agritec Plant Research s.r.o. zve na jarní seminář pro pěstitele kmínu, který se koná ve středu 11. března 2020 od 9.30 v prostorách hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě. Po semináři bude následovat členská schůze spolku.

S radostí můžeme říct, že Český kmín je vidět. Díky aktivitě člena Olejový mlýn Petrávěč ve spolku Český kmín je produkce tohoto kvalitního koření k vidění na největším festivale jídla v Evropě, Anuga 2019. Výstava probíhá od 5. října do 9. října v německém Kolíně.

https://photos.app.goo.gl/M92Up7ofNgP27cCM6

 phoca thumb l img 4230

 

 

Během srpnového a zejména záříjového měsíce byl Český kmín zastoupený členem spolku Olejovým mlýnem Petráveč k vidění na několika zajímavých akcích. Olejový mlýn s produkcí kmínové silice, kmínového piva a kvalitního Českého kmínu navštívil a prezentoval tuto voňavou bylinu na Země Živitelce v Českých Budějovicích, Food Parade festivalu v Tróji, na Národních dožínkách na Letné , Dnech zdraví ve Velkém Meziříčí, Biojarmarku v Třebíči a pražském Vinobraní na Pražském hradě.

https://photos.app.goo.gl/jpKJzwjHSjYxHyjD8

 

 

Festival Českého kmínu (22. 6. 2019)

V sobotu 22. června se ve Velkém Meziříčí konal 1. ročník Kmínového vestivalu. Krátkou reportáž z festivalu najdete v 17. minutě zpravodajství ČT na tomto odkazu.

 

Další informace o festivalu jsou na stránce https://www.festivalkminu.cz/.  Festival je zaměřen na podporu pěstitelů a zpracovatelů Českého dvouletého kmínu.

 

Polní dny Agritec 2019

AGRITEC, výzkum, šlechtění a služby, s.r.o., Asociace pěstitelů a zpracovatelů luskovin z.s., Svaz lnu a konopí ČR, z.s. a Český kmín, z.s. si Vás dovolují pozvat na

Polní dny luskovin (26. 6. 2019), lnu, konopí a kmínu (27. 6. 2019),

Prezentace z Jarního semináře kmínu 2019, který se konal v Havlíčkově Brodě, jsou dostupné po přihlášení.

V březnu 2019 vydalo MZe ČR novou Situační a výhledovou zprávu LAKR, která je dostupná také elektronicky na potálu MZe, na adrese: https://portal.mze.cz/ssl/web/mze/zemedelstvi/rostlinna-vyroba/rostlinne-komodity/lecive-aromaticke-a-koreninove-rostliny/situacni-a-vyhledove-zpravy

 

Vážení pěstitelé,

Český kmín, z.s. Vás ve spolupráci s firmou Agritec Plant Research s.r.o. zve na jarní seminář pro pěstitele kmínu, který se koná ve čtvrtek 14. března 2019 od 9.30 v prostorách hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě. Po semináři bude následovat členská schůze spolku. Pozvánky s programem budou rozesílány v následujících dnech. Tešíme se na setkání.

Pro zpestření vánočních svátků si můžete poslechnout 2 pořady ČT

nejen o šlechtění českého kmínu ZDE a o oleji z kmínu ZDE.

 

Zmínky o kmínu najdete i na těchto odkazech

Kmín - prověřené koření i lék

Úroda je dobrá. Tradiční pěstitelé kmínu v Malči ukončili sklizeň

Kmínový pytlík