Jarní seminář 16.3.2016

Ve středu 16.3.2016 se ve Větrném Jeníkově uskutečnil tradiční Jarní seminář pro pěstitele kmínu.

Úvodem předseda sdružení Ing. Linhart přivítal hosty a připomenul, že sdružení bylo založeno právě před 20 lety na setkání v Mendelově univerzitě. Krátce se k 20 leté historii vyjádřil Ing. Kameník (čestný předseda sdružení) a Ing. Kocourková, CSc. (zakládající člen sdružení). Během 20 let dokázalo sdružení mimo jiné získat známku chráněné označené původu "Český kmín", seznamovat veřejnost s předností kvality českého kmínu, podporovat výzkum a šlechtění této významné komodity ze skupiny LAKR.

Odborná část se věnovala technologii pěstování kmínu, zejména fungicidní a herbicidní ochraně. Přednášky odborníků z firmy Agritec jsou dostupné po přihlášení do členské sekce webu.

Po odborné části následovala Valná hromada sdružení s programem:

1/ volba zapisovatele, ověřovatelů zápisu, volba návrhové a mandátové komise

2/ zpráva o činnosti sdružení, zpráva o finančním hospodaření

3/ úprava stanov (stanovy dle NOZ)

4/ různé

Valná hromada schválila program a výše uvedené body. Byly přijaty nové stanovy sdružení. Zápis z VH bude dostupný po přihlášení v členské sekci webu.

Pokud jste člen a ještě nemáte přístupové údaje do členské sekce, kontaktujte Ing. Prokop Šmirouse, Ph.D (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).